A1F Etapa , Rezultate (1) Dinamo – CSM București 0 – 3 (10-25, 17-25,…

A1F Etapa 1.4, Rezultate (1)

Dinamo – CSM București 0 – 3 (10-25, 17-25, 12-25)
Hal de antrenor, Constantin ăsta de la Dinamo? Sau el știe să joace numai cu echipe antrenate de alții? Oare cum se simt fetele alea care încasează numai scoruri din astea?
Nici CSMB nu pare a fi luat în serios această ocazie de antrenament înaintea meciului de joi din LC. Cel puțin, în setul 3, CSMB a făcut o grămadă de greșeli neforțate.

În aceste condiții jenante pentru ambele tabere, cea mai bună jucătoare pare a fi fost centrala Nicole Koolhaas (CSMB), care a făcut și 5 puncte din blocaj. Eficiență a atacului: 67%.
Binișor s-a comportat și Adelina Budăi Ungureanu, care a făcut 10 pct jucînd un set și jumătate ca… opusă!
De la Dinamo, cea mai bună jucătoare a fost… liberoul Roxana Țucmeanu!

1 thought on “A1F Etapa , Rezultate (1) Dinamo – CSM București 0 – 3 (10-25, 17-25,…

1. Costica știe să antreneze beroasele și să se șteargă cu prosopul pe chelie. Când era la Zalău era tot timpul transpirat de zici ca el era în teren. Indicații…hai băieți. ..