(A1F F1E1) CSM Tîrgoviște – Penicilina 3 – 1 (25-14, 25-14, 23-25, 25-10) Durată:…

(A1F F1E1) CSM Tîrgoviște – Penicilina 3 – 1 (25-14, 25-14, 23-25, 25-10)
Durată: 1h29

Ciudat scor. Dacă ne luăm după seturile pierdute, a fost un joc catastrofal. Mai ales setul 4, care va fi scorul etapei. Dar dacă ne gîndim că Penicilina a cîștigat după muultă vreme un set în deplasare la o echipă bine cotată, asta face mai mult decît seturile pierdute. Și setul 3 a fost cu fiori: după ce Penicilina avea 12 puncte în față (8-20), a „reușit“ incredibil să piardă 10 puncte la rînd!
Penicilina a atacat mai mult, dar mai steril, lovindu-se de un blocaj foarte bun al tîrgoviștencelor.

Penicilina a deplasat numai 9 jucătoare din cele 13. Motivul pe care-l ghicim, e că Chebac vrea să facă economie drastică.

Cea mai bună jucătoare: Danielle Smith ( #5 coordonatoare CSMT)
De la Penicilina: Maria Grabovețcaia ( #12 extremă)

Cele mai bune marcatoare: Maria Grabovețcaia și Erin Fairs ( #7 extremă CSMT) 17 pct!