CCEV 2021 sferturi | Arcada părăsește cupele europene rușinos * Rușine, Stancule!

(M) Arcada Galați – Dinamo Moscova 0 – 3 (15-25, 18-25, 16-25)
Spectatori: 500?

Dacă în mod normal nu putem zice că Arcada ar bate pe Dinamo Moscova, nici nu ne-am așteptat ca ai lui Stancu să joace așa de slab, la bifă. Nu s-a văzut la gălățeni nici cea mai mică dorință de a se autodepăși, de a încerca să iasă onorabil din cupele europene. Până la 4-8, toate punctele au fost făcute de… ruși! …fie pentru ei fie pentru noi (greșeli neforțate). Tot meciul gălățenii au fost cu gândul de a ajunge la aeroport mai repede. La 2/3 din setul 3, Stancu a abandonat lupta pe față și a băgat pe teren 3 rezerve.

Cel mai bun jucător, cel mai bun marcator și cel mai eficient atac: Țvetan Sokolov (#19 opus Dinamo), 17p, 81%
Cel mai bun de la Arcada: Alexei Nalobin (#5 central), 5p, 60%
Cel mai slab jucător: Filip Šestan (#11 extremă Arcada)

Rușine, Stancule!
Ăsta nu are pe nimeni să-l tragă de mânecă? Și de data asta (ca la după  meciul contra Zalău 113), băietul s-a apucat să dea noroc cu antrenorii adverși. Adică ce covid? Ce restricții? Ce reguli de protocol sanitar?

biciclop.eu

Dinamo Moscova se califică în semifinale unde va juca contra Montpellier Castelnau UC. Finala Cupei CEV se anunță a fi una rusească.

Dintr-o regretată eroare, am indicat greșit ora meciului, dar s-a putut urmări și înregistrat la aceeași adresă. Poate unii nici n-au știu că e o înregistrare 😉

Cele mai comice din transmisiune au fost pauzele dintre seturi cu saxofonista rusă care încerca ea un fel de „dans” în timp ce cânta, dar dansa ca Cotoroanță după 2 pahare de Jidvei! 😊
—–

CConf 2021 sferturi

gave.ro
GAVE.RO Camere de supraveghere

(F) Kairos Ponta Delgada  – System9 Yeșilyurt 0 – 3 (19-25, 22-25, 11-25)

Opusa Alexia Căruțașu n-a fost în formă, fiind abia a 3a marcatoare a echipei sale și făcând 9 pct din atac și pierzînd 7.

System9 Yeșilyurt se califică în semifinale, unde va juca contra THY Istanbul.