Cupa CEV (F) :: Pașa fudul umilit * Ferhat a făcut un rahat *…

Cupa CEV (F) :: Pașa fudul umilit * Ferhat a făcut un rahat * Banciu, demisia!

CSM București – Uralocika NTMK Ekaterinburg 0 – 3 (19-25, 21-25, 21-25)

CSMB a luat-o-n barbă mai rapid decît meciul din paralel de la Bacău, care începuse mai devreme cu jumătate de oră. Uralocika a învins scurt, în mai puțin de 1h20 cu tot cu pauze. Marele Pașa Akbașa cel Fudul a fost adus după catastrofa de anul trecut din Cupa Confruntării, cînd CSM a ieșit din primul tur necîștigînd nici măcar un set! Uite că și Ferhat face tot un… rahat, merge și el tot pe ideea de zero seturi cîștigate.

A fost un meci în care rusoaicele au părut a veni de pe altă planetă, de pe planeta Volei, în timp ce mercenarele CSMB-ului au gîfîit fără să dea în vreun moment impresia că ar putea cîștiga măcar un set.
Rusoaicele au făcut o căruță de puncte din atac și una mai mică din blocaj. Au făcut puncte din atac în primele 2 seturi cît CSMB în tot meciul! Scor la puncte din atac: 28-41!
Puncte din blocaj: 4–14!

klap.ro

Cea mai bună jucătoare a fost, așa cum era de așteptat, extrema Xenia Parubeț ( #13 Uralocika), în timp ce mult-trîmbițata Jovana Brakočević abia a făcut 9 puncte. E drept că nu a prea fost folosită în primele 2 seturi, așa de mare antrenor fudul e ăla care o aduce pentru cupele europene și nu o are pregătită pentru primul meci.

ottobroker.ro

Transmisia video a fost asigurată de TRV, care a reușit o filmare și mai proastă decît cele de la Digi Sport. Umblau camerele haotic de te zăpăceau de cap. Și conexiunea la Internet a fost proastă, transmisia începînd pe Laola1.tv după 10 minute de la startul meciului și apoi s-a mai blocat și în setul 3. La fel, și scorul în direct de pe CEV s-a blocat.
Așa că, Banciule, dă-ți demisia! La cîte fonduri a primit CSMB pentru această stagiune, performanța ta de administrator e zero (zero seturi în cupele europene). Vrei tu respect fudul? Respectul ăla vine din merite și nu pentru că ai auzit tu așa într-un cîntec de după blocuri.
Mai bine mergi înapoi la volanul tractorului, că acolo poate te pricepi.

Arbitru secund a fost românul Florin Dragomir, care l-a înlocuit în ultimul moment pe cel programat. Cel mai amuzat din povestea asta a fost crainicul sălii, unul care intona de parcă era nord-coreean din partidul lui Kim 🙂

[[[ Stiați că? … de vreo 30 de ani nicio echipă românească nu a învins vreo echipă rusească. (cf CEV). ]]]

1 thought on “Cupa CEV (F) :: Pașa fudul umilit * Ferhat a făcut un rahat *…