Cupa Confruntării F :: Știința Bacău – Azerrail Baku 3 – 1 (25-23, 25-20,…

Cupa Confruntării F :: Știința Bacău – Azerrail Baku 3 – 1 (25-23, 25-20, 22-25, 25-18)

Frumoasă victorie pentru Bacău și una palpitantă, dar contra unei echipe care nu mai este ce a fost. La 15-15 în primul set, azerele fac 6 puncte la rînd și părea că meciul este ratat pentru ale noastre. Totuși băcăuancele au avut o revenire spectaculoasă și au cîștigat setul, refăcîndu-și nivelul de moral și apoi cîștigînd și meciul în 4 seturi.
Cea mai bună jucătoare a fost Anna Dovgopoliuk ( #3 extremă Azerrail, ucraineancă, 32a), de care eu n-am auzit. De la Bacău s-au remarcat Denisa Rogojinaru și Cristina Cazacu.
—–

ottobroker.ro

Cupa RO (M) :: Dinamo – Arcada Gl (NEREGULAMENTAR) 0 – 3 (22-25, 20-25, 21-25)
În tur: 1–3
Punctaj cumulat: 0–6, Arcada merge în „fainîlforu“ competiției.
Cel mai bun marcator: Marian Bala ( #12 extremă Arcada), 11 pct.
—–

Colțul comentatorului

klap.ro

„Timpulunuuu!“ strigă acum ucenicul Ion imitînd perfect intonația groasă a dascălului îNȘelaru. 🙂

4 thoughts on “Cupa Confruntării F :: Știința Bacău – Azerrail Baku 3 – 1 (25-23, 25-20,…

1. Clasificările CEV sînt super-prostești, făcute după Data Volley. La ei „cea mai bună jucătoare” e sinonim cu „cea mai bună marcatoare”. Ceea ce e o prostie.