DIV AF Turneul 2 (4) | ZaDARKO BATE ȘI CU REZERVELE OBOSITE! * BEGAN MAI TRĂIEȘTE? * PUTORILE DE LA STATISTICĂ

CS Medgidia – Blabla Blaj 0 – 3 (17-25, 19-25, 22-25)

Rușinos meci pentru CS Medgidia, care acasă fiind, n-a reușit să facă față rezervelor lui ZaDarko Arena, care au venit și obosite după meciul de 5 seturi de ieri contra Rapidului! Să ai așa o șansă uriașă și să începi meciul cu 17-25?? În lipsa antrenorului Voinea, Began a zăcut ca o bleșniță și n-a știut deloc cum să le stimuleze și să le ajute psihic pe medgidence la luptă. Ca urmare, ele s-au blegit și au avut o eficiență medie a atacului în primul set de un incredibil 18%!! Atunci și în restul meciului, atacurile lor era fie fix în cea mai comodă poziție pentru adversare, fie pe afară. În primul set, opusele Medgidiei nu că au făcut zero pct (!!), ci au pierdut 2 pct!! Nu e rușinos? Blăjencele au ajuns ușor la 6 pct diferență (13-19), apoi 14-21.

În setul doi, se părea că gazdele vor întoarce scorul de la 6-10, dar n-a fost așa. Și la 12-15 a fost o iluzie. În setul 3, Medgidia a fost ajunsă la 7-7. Și, tot crescând diferența, de la 17-23 nu mai era nimic de făcut. Extrema Dobriceanu Hodorogea a fost introdusă mult prea târziu, după ce opusele Ordean și Vasilică au stricat meciul.

Blabla Blaj n-a făcut decât să profite de o echipă gazdă cu genunchii tremurând fără niciun motiv. Putorile de la Medgidia nici în seara asta n-au știut să încarce statistica imediat după meci. S-au blocat după setul 1. De aceea, ochiometric, cu ochii încrucișați de la celălalt meci văzut în paralel:

Cea mai bună jucătoare: Bojana Čelić Marković ( #16 extremă Blabla)
Cea mai bună de la Medgidia: Mihaela Albu ( #6 libero)

Din nou, singura jucătoare de la Blabla care n-a jucat, a fost Francesca Alupei.

Medicina Tg Mș – Dinamo 0 – 3 (21-25, 18-25, 15-25)
Spectatori: 10

Spre deosebire de Medgidia, medicinistele chiar au luptat. Adversarul a fost cu adevărat prea puternic pentru ele. Jocul lui Dinamo devine din ce în ce mai bun, ceea ce le va ajuta pe voleibaliste în excursia europeană în Portugalia de la mijlocul săptămânii.

Putorile de statisticieni ale lui Adin-Dva-Tri Spirulină nici aici n-au reușit să încarce statistica. Poate îi dați niște telefoane revoluționarului care v-a mințit de l-ați ales ca fraierii.