# **DIVA (F) Etapa | **REZULTATE (1) * SURPRIZA ETAPEI DEJA? * **NEŠIĆ **CEL…

# **DIVA (F) Etapa 1.11 | **REZULTATE (1) * SURPRIZA ETAPEI DEJA? * **NEŠIĆ **CEL NESIMȚIT

**FC Argeș – CSM Tîrgoviște, NEREGULAMENTAR, 2 – 3 (25-22, 21-25, 25-14, 14-25, 6-15)**

Cei mai înfocați suporteri ai FC Argeș poate visau ca echipa lor să ia vreun set de la CSM Tîrgoviște, care tocmai bătuse pe Blabla Blaj. Dar două? 🙂

În primul set, gazdele au jucat cu tupeu, de la egal la egal contra CSMT, fiind ajutate și de prestațiile foarte slabe ale lui **Buterez** și **Bălae** (chiar dacă **Herrera** a făcut iar minuni), dar și de trezirea la viață a extremei **Motroc**. În setul 2, **Nešić**, sîrbul mincinos și nesimțit, a mutat-o pe **Herrera** pe post de opusă și le-a făcut extreme pe **Trică** și pe **Stracević**, dar FC Ag a suferit de pe urma ratărilor lui **Jovanović**. Și a fost egal la seturi.

Setul 3 a fost cel mai bun pentru **Motroc**, dar mai ales pentru centrala **Selimović **(FC Ag), în timp ce jumătate din echipa nesimțitului a fost ca și inexistentă. După un scor sever administrat CSMT-ului, situația s-a întors în oglindă și gazdele, deși nu au greșit, nu au mai reușit să facă puncte.

În setul 5, gazdele au amorțit de tot și au încasat în plus 4 ași și 3 blocaje și a trebuit să se mulțumească cu acest punct valoros smuls unei echipe cu pretenții la locul 1.

*Cea mai bună jucătoare, cea mai bună marcatoare și cel mai eficient atac:* **Yusleyni** **Herrera** ( #1 extremă/opusă CSMT), 34 pct!, 54%. Fără aportul ei extraordinar și fără catastrofa locală care a fost azi „falsa opusă“ **Laković** (10 pct în 5 seturi!), FC Ag ar fi făcut un 3–0 sever.
*Cea mai bună de la FC Ag:* **Edina** **Selimović** ( #11 centrală), 12 pct, 47%, dar este de remarcat și revirimentul **Sânzienei Motroc**, care a marcat 17 pct pentru echipa sa.
*Cel mai bună recepție:* **Roxana Țucmeanu** ( #2 libero FC Ag), și ea în creștere de formă.

Magia de sărbători funcționează în mod straniu la acest grup: cine se poartă urît cu noi, tot pățește cîte ceva nașpa. Vezi cazurile **Salaoru, Onyejekwe, Cardoș **(o-ho!)**, Pîrv, Petra, Iancu, Paul** (o-ho!),** Bartha** și mulți alții… Acum a fost rîndul mincinosului nesimțit **Nešić**, care a mințit ca un măgar că nu-i dă voie clubul să dea declarații, iar sîmbătă mi-a zis că ne dă declarații luni, dar duminică a și tras un blocaj de pițiponc de fezbuc! 😀 Dar, mna, te uiți la profilul lui, unde și-a pus ca poză de copertă… bazinul copilului și vezi cît de inteligent e. De aia ziceam că fezbucu te dezbracă la pielea goală și, fără să-ți dai seama, te arată lumii întreagi așa cum ești de prost și de primitiv… 😉

Și așa l-a lovit acum și pe **Nešić** magia sărbătorilor și pierde un punct tocmai cînd spera să aibă o victorie comodă. Ți-era greu, sîrbule, să fii om de omenie?