DIVA (F) Turneul 6 (2) | Echipe decimate * Cluj fără libero. Târgu Mș fără coordonatoare * Cel mai înalt libero din lume

U NTT Data Cluj Np – Rapid București NEREGULAMENTAR 0 – 3 (19-25, 16-25, 18-25)

Pentru Rapid o nouă victorie ușoară, iar pentru U NTT o nouă înfrângere cu fiecare set sub 20. Trombițașa s-a văzut nevoită s-o folosească pe Cauc (ajunsă la Lugoj între timp) pe post de libero, astfel devenind (presupunem) cel mai înalt libero din lume: 1m83! 😊 Și unul dintre cei mai greoi, am adăuga. Ehehei, unde sunt vremurile alea când Cauc era cea mai tare de la junioare? Mai taie din porții, Ali!

Extrema Rogojinaru (Rapid) a avut un prim set excelent (8 pct), dar s-a moleșit apoi, lăsând scena liberă în setul 3 pentru opusa Zadorojnai.

Rapidul a avut mai mulți ași (3-9) și a greșit mai puțin.

klap.ro

Cea mai bună jucătoare: Natalia Silva (#3 centrală Rapid), 10p, 65%
Cea mai bună de la UNTT: Adina Stanciu (#17 extremă), 15p, 52%
Cele mai bune marcatoare: Adina Stanciu și Denisa Rogojinaru (#2 extremă Rapid), 15p, 65%
Cel mai eficient atac: Denisa Rogojinaru
Cea mai slabă jucătoare: Mara Dumitrescu (#16 extremă UNTT). A făcut 12 pct și a pierdut 14. A încasat 8 ași!

gave.ro
GAVE.RO Camere de supraveghere

CSM Lugoj – Medicina Tg Mș NEREGULAMENTAR 3 – 0 (25-18, 25-10, 25-11)

Medicina este urmărită de un mare ghinion. Nici nu-i de mirare, dacă ne gândim cât de spurcat s-au purtat cu blogul nostru vișănelul Laorențu Magdaș și zvâcnitul de Zucović… Unde-o mai pui și pe extrema Džaković, care e cam fără caracter. În fața unor gazde care încearcă din greu să iasă dintr-o zonă a clasamentului, care nu le place deloc, Medicina a trebuit să joace fără coordonatoare, ceea ce e mult mai grav decât a juca fără libero. Au încercat să fie coordonatoare centralele Ioan și Gercek, fără mult succes. Setul 3 putea fi mult mai grav, deoarece scorul ajunsese pe la 20-4! Aici celălalt zvâcnit, Šegrt (CSML), a băgat pe junioarele Albăstroiu și Bărbulescu și scorul s-a mai reparat.

Cea mai bună jucătoare: Diana Balintoni (#7 coordonatoare CSML)
Cea mai bună de la Medicina: Jelena Cvijović (#7 extremă), 7p, 46%
Cele mai bune marcatoare: Nina Kocić (#10 opusă CSML), 13p, 67% și Milena Koprivica (#4 centrală CSML), 13p, 62%
Cel mai eficient atac: Nina Kocić
Cei mai mulți ași: Andra Savu Badiu (#17 centrală CSML), 5
Cei mai mulți ași încasați: Danijela Džaković (#1 extremă Medicina), 6
Cea mai slabă jucătoare și cele mai multe blocaje încasate: Laura Simoniia (#5 extremă Medicina), 6 blocaje.