Guillermo Naranjo Hernández (antrenorul CSM Tîrgoviște), după meciul Levski – CSMT 1–3, exclusiv pentru…

Guillermo Naranjo Hernández (antrenorul CSM Tîrgoviște), după meciul Levski – CSMT 1–3, exclusiv pentru Volei România:

Echipa noastră a avut o comportare bună. Am fost pregătiți. Am știut că, deși Levski e o echipă tînără, are unele jucătoare de națională și că este o echipă puternică mai ales acasă. Am început în forță, obligîndu-le s-o schimbe pe cea mai bună jucătoare a lor după primul set. În setul 3, au jucat foarte bine. Opusa lor [Monika Krasteva] a fost foarte solidă în atac și din prima linie și dintr-a doua. Ne-am străduit mult s-o oprim, dar au cîștigat cu 27-25. Apoi, în setul 4, am revenit în joc și am reglat puțin pozițiile în blocaj și în apărare împotriva opusei și am putut s-o controlăm mai bine. Acum așteptăm cu entuziasm meciul de acasă și să le dăruim o victorie suporterilor noștri și să avansăm în runda următoare.