Cea mai bună jucătoare: Alicia Perrin ( #9 centru Penicilina)

Cea mai bună marcatoare: Eliza Varga ( #4 opus, Medicina), 27 pct!
De la Penicilina: Vesna Sekulić ( #1 opus Penicilina), 18 pct

Cele mai multe puncte din atac: Eliza Varga, 21 pct

Cel mai eficient atac: Roxana Iancu ( #7 centru Medicina)
De la Penicilina: Alicia Perrin

Cea mai bună recepție: Kristen Moncks ( #7 libero Penicilina)

Cele mai multe puncte din blocaj: Melinda Șipoș ( #3 centru Penicilina), 6

Cei mai mulți ași: Andra Streșină ( #8 extremă Penicilina) și Eliza Varga, cîte 4.

A fost un meci pe muchie de cuțit, intens și obositor, în care mureșencele au dorit să ia cele 3 puncte, dar au comis prea multe greșeli, astfel încît Predrag Zucović a fost nevoit să le folosească mai mult pe jucătoarele experimentate. Penicilina a rezistat eroic atacurilor energice, cît să-și securizeze locul 7. Tînăra speranță a voleiului românesc, Eliza Varga a reușit un frumos număr de 27 de puncte.

Primul set a fost cîștigat de Penicilina pe greșelile neforțate ale mureșencelor.
Al 2lea set a fost invers, dar și cu un atac superior al mureșencelor.
În setul 3, Penicilina a avut un serviciu mai bun, dar mureșencele au atacat furios și au blocat foarte bine, dar au și pierdut multe puncte din greșeli neforțate și astfel și setul.
În setul 4, mureșencele au atacat și mai tare, și-au redus greșelile neforțate și au cîștigat la limită.
Setul 5 a fost unul echilibrat, în care Medicina a condus mai tot timpul. La un scor de 19–17 a echivalat cu un set „normal”.