Şi meciurile din a2a jumătate a clasamentului pot fi extraordinare. Un spectacol voleibalistic deosebit…

Şi meciurile din a2a jumătate a clasamentului pot fi extraordinare. Un spectacol voleibalistic deosebit au oferit la Caransebeș, cele două echipe, Banatul Caransebeș şi U Cluj. Meciul a fost unul în 3 seturi iar începutul fiecăruia a fost clar al celor de la U Cluj, care au condus chiar şi cu cinci puncte. Echipa din Caransebeș a revenit însă de fiecare dată senzațional, primul set fiind cîștigat cu 25-23. Setul 2 a fost unul foarte solicitant, tensionat, băieții de la Cluj conducînd chiar cu şapte puncte. La scorul de 27-27 arbitrii au avut un moment de derută în urma unei schimbări efectuate de cei de la Caransebeș. Cu greu s-au clarificat lucrurile, iar setul s-a încheiat după o luptă aprigă cu scorul de 31-29. Setul 3 a fost asemănător cu primul, scorul final fiind 25-22. Iată cîteva imagini surprinse în timpul meciului!