Agroland – Blabla Blaj (NEREGULAMENTAR) 1 – 3 (18-25, 25-23, 13-25, 20-25) Cîrpacii Cocoșelului…

Agroland – Blabla Blaj (NEREGULAMENTAR) 1 – 3 (18-25, 25-23, 13-25, 20-25)

Cîrpacii Cocoșelului Horică sînt foarte variați în gafe. În seara asta au venit în fața publicului cu un teren murdar de pași noroioși! Nu-ți vine să crezi cîte dude mai pot născoci. Cine zicea că proștii nu-s creativi? Te întrebi cum a reușit ăsta să facă bani cu așa minte și cu așa orătănii în jurul lui. Chiar îl vom întreba curînd mai serios de unde are atîția bani ca să întrețină un club de volei 4 ani 😉

Meciul din poiata necurățată a fost fără miză. A declarat și Mihaela Ozun înainte de meci că Agroland joacă „fără presiune“. Adică neserios, fără să conteze rezultatul, fără o dorință reală de victorie, indiferent de valoarea adversarului.
În primul set, opusa Bacșiș a făcut un singur punctuleț, ca să primim mesaj clar încotro se îndreaptă scorul. S-o fi certat cu dom general Bacșiș din oastea dușmană în ajun. 😉
Jocul a fost cam plictistor, cu excepția setului 2, cîștigat de Agroland, care a creat niște faze frumoase, inclusiv finalul setului cu o minge plasată de ușor accidentata Balintoni. Blabla Blaj și-a permis să dăruiască un set, pentru că lupta cu CSMB nu se dă la raportul seturilor, unde CSMB stă prea bine.

Cea mai bună jucătoare: și cea mai bună marcatoare și cel mai eficient atac: Ana Cleger (opusă Blabla) 21 pct, 59%.
Cea mai bună blocatoare: Nneka Onyejekwe (centrală Blabla), 6 pct.
Cea mai bună recepție: Ariana Pîrv (extremă Agroland), care trebuie să învețe să joace și cu capul, nu numai cu forța, și atunci va crește în valoare.
La Blabla Blaj a jucat și o jucătoare extraterestră din altă dimensiune, trecută pe fișa statistică cu #0! 😀

(Scuzați eventualele greșeli de tiparbl.)