DIVA (F) Etapa 1.7 (1) | Meciul etapei * Matei din nou înflăcărată * Engleza lui Măcicășan

Rapid – CSM Târgoviște NEREGULAMENTAR 0 – 3 (22-25, 24-26, 14-25)

Un meci plăcut cu 2 seturi de echilibru. În primul set s-a remarcat extrema Matei (#11 CSMT), care a realizat 8p. În setul 2, Rapid a condus către final, dar s-a înecat ca Funebra Duță la mal. La 17-13, probabilitatea de a câștiga setul era destul de mare, dar CSMT a egalat la 22 și a câștigat și acest setul dominat de opusa Eržen (CSMT). În setul 3, Rapidul a căzut. Rapidul a pierdut din cauza unui atac slab. Scorul punctelor din atac: 35-53!

Cea mai bună jucătoare și cea mai bună marcatoare și cel mai eficient atac: Adriana Matei (#11 extremă CSMT), 18p, 67%
Cea mai bună de la Rapid: Alexandra Sobo (#1 centrală), 10p, 54%
Cea mai bună recepție: Lorena Ilinca (#5 libero Rapid)
Cea mai slabă jucătoare: Irina Radu (#10 extremă Rapid)

Cârpacii din TVR încă n-au învățat cum se filmează un meci de volei. Unghiul camerei principale a fost prea jos.