# **DIVA (F) Etapa 1.10 |** REZULTATE (1) UIMITOARE ETAPĂ! * VOLUNTARII AU IEȘIT DIN CAMPIONAT * BĂDĂRANUL **ȘTEFAN CEL MIC**

**Dinamo – CS Medgidia 3 – 1 (25**-23, **25**-17,** **20-**25, 25**-18**)
**Spectatori: 60! (Cică **Cioroianu **în fișă: 117! 😀 Trimite-ne poza!)

Oaspetele au început cu tupeu și au ajuns să conducă cu 3-4 pct (9-13), dar au fost ajunse din urmă la 18-18 și Dinamo a cîștigat primul set la mustață. Destul de des, cînd pierzi un set așa, se instalează un fel de depresie și medgidencele au făcut în setul 2 abia 9 pct din atac în timp ce Dinamo a reușit 19!
În setul 3, s-a risipit depresia și, de la 6-12, oaspetele au menținut un avans de 5-6 pct pînă la sfîrșitul setului, cu un atac mai eficient, în care a strălucit extrema **Martins Da Silva**. Iar opusa lui Dinamo, **Burazer** a făcut zero pct. Ca și cum obiectivul lor ar fi fost să ia doar un set lui Dinamo, oaspetele au cedat în setul 4, deși jocul gazdelor a fost slab, de ne mirăm cum de-au ajuns pe locul 2 în campionat.

Medgidia a avut o mare problemă în atacantele opuse, care azi au trîndăvit grav. **Vasilică** și **Ordeanu** au marcat împreună, în 4 seturi, doar 9 pct.

*Cea mai bună jucătoare și cea mai bună marcatoare:* **Maria Karakașeva** ( #12 extremă Dinamo), 17 pct, eficiență a atacului 37%
*Cea mai bună de la Medgidia și, de asemeni, cea mai bună marcatoare:* **Loredana Dobriceanu** ( #18 extremă), 17 pct, 36% (și recepție mai slabă decît **Karakașeva**).
*Cel mai eficient atac:* **Natália Martins** ( #3 centrală Dinamo), 14 pct, 62%. Numele ei apare greșit în evidențele ferevișului (nu e „**Silva Martins**“).
*Cea mai slabă jucătoare:* **Andreea Ordean** ( #5 opusă Medgidia)

La finalul meciului, bădăranul de **Ștefan cel Mic din Ștefan cel Mare** i-a insultat pe suporterii din Medgidia făcîndu-i „țărani“. Mai bine și-ar vedea de țărăneala lui de cîrpaci nenorocit, cel care are 60 de spectatori la o echipă de locul 2 în clasament și care, de mare club ce e Dinamo, nu e în stare să cumpere din talcioc o tabletă de 1500 lei ca să transmită meciurile echipei, ca un orășean din secolul 21.

**CSO Voluntari 2005 – U NTT Data Cluj Np 0 – 3 (**0-**25**, 0-**25**, 0-**25) NEPREZENTARE**

Echipa CSO Voluntari 2005 va mai juca volei în… 2022, deoarece a venit la meci fără asistență medicală! E uluitor să se petreacă așa ceva la divizia A, dar știind ***Regatul de Gheață*** al **Ghiulangiului**, nu ne miră. Conform pănărămilor de „regulamente“ ale ferevișului:

*„Echipele, indiferent de categorie, care înregistrează o neprezentare în campionat sau în Cupa României, vor fi excluse din campionat. Această excludere atrage după sine ridicarea dreptului de a mai participa în competiţiile organizate de F.R.Volei pe timp de 2 ani[…];“*

Acum, ce zice regulamentul e una, iar ce vrea mușchiul lui **Ghiulică** e alta. Să vedeți imediat cum vor face neregulamentar „sondaj de opinie“ dacă cluburile celelalte sînt de acord ca Voluntarii să mai rămînă în campionat au ba. Bre cîrpacilor din **Consiliul Slujitor**, aplicați regulamentul și nu vă mai… prostiți pe voi! 😉

2 thoughts on “# **DIVA (F) Etapa |** REZULTATE (1) UIMITOARE ETAPĂ! * VOLUNTARII AU IEȘIT DIN…

1. CS Dinamo Bucuresti – CS Medgidia, 60 spectatori, dintre care 25 suporteri ai CS Medgidia si 15 oficiali japonezi, sustinatori ai N.Hashimoto🤦‍♀️