DIVA (M) 2024 Etapa 1.6 | Meciul etapei * Păscuț stană de piatră * Doar 110 spectatori?

magnolia.ro/

Arcada Galați – SCM U Craiova NEREGULAMENTAR CU GAZDĂ INVERSATĂ, LA CRAIOVA 3 – 0 (25-23, 25-23, 25-18)
Spectatori: 110

roadelepamantului.ro

Halal meci al etapei (nu „derby”, cum zic proștii), cu 110 spectatori! Și într-o sală păduchioasă cu tușele șterse de trecerea anilor. Cum ai omologat sala aia, bă Cojocarule? Nu ți-e rușine?

Craiova a rezistat bine 2 seturi. În primul set s-a ajuns la 23-23. La fel și într-al 2lea. Gazdele neregulamentare păreau că sunt capabile să câștige măcar un set. Însă în setul 3 craiovenii au căzut și le-au permis oaspeților neregulamentari să tot facă breakpoint-uri și să crească diferența treptat. Gălățenii au blocat mai bine și opusul Lopes, care jucase prost, și-a amintit de treaba lui din teren. În setul 3, antrenorul Pascu a rămas stană de piatră, neputincios, și se uita nedumerit cum echipei lui îi fuge pământul de sub picioare.

Cel mai bun jucător: Javad Karimisouchelmaei (#14 coordonator Arcada)
Cel mai bun de la SCMU: Juan Ignacio Finoli (#10 coordonator)
Cel mai bun marcator: 5 jucători cu câte 11p, din care îl evidențiem pe Dawid Woch (#3 central Arcada), 11p, 55%
Cel mai eficient atac: Dawid Woch
Cea mai bună recepție, dar și cel mai slab jucător (ha?): Wilfrido Hernández (#6 extremă SCMU)