DIVA (M) Etapa 1.3 | Meciul etapei * Dinamo învinge din nou

magnolia.ro/

Dinamo – Steaua 3 – 0 (25-20, 25-17, 25-19)

În primele 2 seturi, Dinamo a condus de la început și și-a mărit avantajul ușor ușor. În setul 3 a mai condus și Steaua (4-7), dar echilibrul s-a rupt de la 18-17, când Dinamo a făcut 5p la rând. Totuși, în setul 1, Dinamo mai mult a profitat de pe urma greșelilor neforțate ale adversarilor. Scorul blocajelor: 11-3.
În timp ce Dinamo e la a cine-știe-câta victorie la rând, Steaua ne-a arătat un joc sub ceea ce așteptam, făcând un scor rușinos, probabil și lovită de ghinionul adus de antrenorul vișănel Oancea.

Cel mai bun jucător și cele mai multe blocaje punctate: Răzvan Mihalcea (#5 central Dinamo), 11p, 80%, 5 blocaje
Cel mai bun de la Steaua: Ivan Kostić (#17 coordonator)
Cel mai bun marcator: Božidar Čuk (#9 extremă Dinamo), 13p, 46%
Cel mai eficient atac și cea mai bună recepție: Ewoud Gommans (#6 extremă Dinamo), 9p, 56%
Cel mai slab jucător: Ciprian Matei (#11 opus Steaua)