DIVA (M) T13 (1-4) | Meciul zilei: Steaua începe rău * Proștii lui Adin-Dva-Tri: Dinamo a sărit pe locul 3! 😊

Zalău 113 – Steaua 3 – 0 (25-21, 25-15, 25-17)

Steaua este echipa care a început cel mai prost turneul de la Zalău, nereușind nici măcar onorabilul 60. Doar în primul set a arătat a echipă serioasă, cu opusul Matei făcând 8p. În celelalte 2 seturi mai mulți steliști au avut bilanț negativ, setul 2 fiind unul de cădere serioasă. Zălăuanii au avut o foarte bună eficiență medie a atacului (60%) și un bun blocaj. Scorul blocajelor punctate: 11-4.

Cel mai bun jucător: Ivan Kostić (#6 coordonator Zalău)
Cel mai bun de la Steaua: Ciprian Matei (#11 opus), 14p, 50%
Cel mai bun marcator și cel mai eficient atac: Viaceslau Cearapovici (#19 opus Zalău), 19p, 65%
Cea mai bună recepție: Mircea Peța (#4 extremă Steaua)
Cel mai slab jucător: Marius Iftime (#9 extremă Steaua)

Arcada Galați – SCM U Craiova 2 – 3 (13-25, 25-22, 16-25, 25-19, 15-17)

Cel mai bun jucător: Robert Călin (#9 central SCMU), 13p, 82%

gave.ro
GAVE.RO Camere de supraveghere

Proștii lui Feher transmit meciurile amestecat, ba pe un cont, ba pe altul, zăpăcindu-i pe cei care vor să le vadă. Cică administratorul bramburelii ar fi chiar Marius Lazăr, un alt flăcău cu intelect ridicat ajuns în Consiliul Director al FRV. Mai tare decât transmiterea amestecată deranjează transmiterea cu imaginea zvâcnită, întreruptă.

Fehere, acu dacă ai femeie, hai să muți platforma arbitrului principal ca să nu mai stea cu fundul la public și să acopere acțiunile de la fileu.

După victoria de azi din grupa 5-8, Dinamo București a sărit pe locul 3 în clasament, printre echipele din grupa 1-4! Așa ne arată clasamentul oficial publicat de Proștii lui Cojocaru pe situl dataproject.com. 😂
Oare de ce viața e așa de grea pentru proștii din conducerea federației? 😊 De ce intelectul redus le pune atâtea probleme?