Maja Storck ( #11 opusă Sm’Aesch Pfeffingen) după meciul Sm’Aesch Pfeffingen – Știința Bacău…

Maja Storck ( #11 opusă Sm’Aesch Pfeffingen) după meciul Sm’Aesch Pfeffingen – Știința Bacău 2–3, pentru Volei România:

Ne-a scăpat victoria printre degete. Am fi putut cîștiga primul set și am cedat ușor setul 4. Au fost niște probleme la blocaj și în apărare. Uneori am avut prea puțină putere în atac. În ansamblu, am fost echipa mai bună (din punct de vedere statistic), dar nu am putut închide jocul și am fost sub prea mare presiune să marcăm în momentele importante. Ne vom antrena din greu ca să cîștigăm la Bacău cum am cîștigat data trecută [returul de la Zagreb].

SR: Care jucătoare de la Bacău v-a creat probleme mai mari?

MS: #2 [Denisa Rogojinaru] a jucat foarte bine. Și #12 [Georgiana Faleș]. La început nu a prea marcat, dar a întors jocul [decisiv].