# **Mihai Voleanschi** ( #5 opus MDA), după meciul **Spania – Moldova E 1–3**,…

# **Mihai Voleanschi** ( #5 opus MDA), după meciul **Spania – Moldova E 1–3**, exclusiv pentru ***Volei România***:

E o surpriză pentru noi. Nu ne-am așteptat, dar am muncit mult pentru ziua de azi . Am avut 7 săptămâni de cantonamente, deci pentru a 3a zi de jocuri am fost fizic bine pregătiți. Meciul a început nu prea bine, ei conduceau cu 3-4 puncte mereu. Apoi la sfârșitul primului set i-am ajuns, dar în faza decisivă la scorul 24-23 ridicătorul a comis o greșeală. Din cauză că i-am ajuns, am început a crede în puterile noastre. În setul 2 datorită căpitanului **Bahov**, care a contat la serviciu, am putut s-o menținem până la sfârșit. Deja în seturile următoare echipa Moldovei a fost pe valul victoriei. Băieții și-au dat toate puterile. Antrenorul Spaniei a făcut tot posibilul, a făcut multe schimbări, dar astăzi a fost meciul nostru. O mică senzație pentru volei și o mare victorie în sufletele noastre.