Miss Popularitate Volei Iași 2015 – tehnic Tehnic, acesta a fost mai mult un…

Miss Popularitate Volei Iași 2015 – tehnic

Tehnic, acesta a fost mai mult un test sociometric, decît un concurs. Mulțumiri tuturor celor care au votat.
Dintre cei 165 de membri ai grupului Volei Iași plus mulți alții care citesc postările de aici (fără să fie membri) au votat 44 de persoane.

Primul loc nu e o surpriză mare, nu-i așa? 🙂 Simona Filip a cîștigat la distanță față de locul 2, cu aproape de 3 ori mai multe voturi. Felicitări!

Din cauza numărului relativ mic de votanți, dispersia rezultatelor e redusă, la fel și fidelitatea clasamentului. Orice vot în plus sau în minus ar fi produs schimbări în poziționare (sub locul 1).

creditfix.ro

CLASAMENT

1. SIMONA DIANA FILIP [ Simona ] … 20 voturi (45%)

20-23. ………………………. 0

Penicilina a reușit să strecoare 6 jucătoare în primele 8 cele mai simpatizate. Una dintre explicații ar fi o mai mare expunere la public.

E bine să anonimizăm ce e sub locul 8 pentru a proteja sensibilitățile.

gave.ro
GAVE.RO Camere de supraveghere

Deocamdată nu putem marca mai special acest rezultat (ceremonie, diplomă, medalie, premiu, distincție…). Va rămîne Simona cu o amintire frumoasă.

(Poate are cineva vreo idee? De exemplu, vreo firmă care să ofere gratuitate pentru servicii care ar putea prezenta interes? Sau care să sponsorizeze cumva acest „concurs”?)