PROGRAM SELECTAT MA/9 – JO/11 ian | Cupele europene (M+F) * De Cecco, Chinenyeze, Anzani la Galați * Meci de LC la Mioveni * CE (M) Sub-20 * SURSE VIDEO

Începutul de an ne aduce, ca de obicei, o întețire a meciurilor tari din cupele europene, mai ales că CCEV și CConf au ajuns la playoffs și, respectiv, sferturi. Mai multe vedete internaționale ajung în RO: Luciano De Cecco, Barthélémy Chinenyeze, Simone Anzani, Srećko Lisinac, Kévin Tillie, Roberta Ratzke, Valentina Diouf.
Echipele românești dau de greu.

România (M) Sub-20 își începe campania de calificare la CE. Meciurile fazei balcanice se desfășoară la Izvorani, cu participarea RO, TUR, MNE, BUL.
Cu ocazia asta vă informez că, anul acesta, după înțeleapta conducere a FRV, la CE (F) Sub-18 nu avem echipă pentru prima dată!

MA 9 ian

📺1800 (M) Arcada Galați – Cucine Lube Civitanova (LC runda 4 grupa E etapa 5/6) Oaspeți: Luciano De Cecco, Barthélémy Chinenyeze, Simone Anzani, Ivan Zaytsev, Adis Lagumdzija, Fabio Balaso
VIDEO YOUTUBE

2100 (F) Igor Gorgonzola Novara – CSO Voluntari (CConf sferturi tur)
(reveniți pentru o eventuală sursă video)

MI 10 ian

📺1830 (F) CSM Lugoj – Nilüfer Belediye Bursa (CConf sferturi tur) (Nufărul Municipal! 😊 ) Oaspete: Lucille Gicquel
TVR Timișoara (sau pe Internet AICI) sau VIDEO FACEBOOK

📺1830 (M) Aluron CMC Warta Zawiercie – Allianz Milano (CCEV playoffs tur)
VIDEO AICI

1900 (M) Steaua București – Projekt Varșovia (CConf sferturi tur) Oaspeți: Srećko Lisinac, Kévin Tillie

+📺1900 (M) Halkbank Ankara – Gas Sales Daico Piacenza (LC runda 4 grupa C etapa 5/6; meciul zilei)

2100 (F) Reale Mutua Fenera Chieri’76 – Grupa Azoty Chemik Police (CCEV playoffs tur)

JO 11 ian

📺1755 (F) Blabla Blaj – ŁKS Commercecon Łódź (LC runda 4 grupa E etapa 5/6) Oaspete: Roberta Ratzke, Valentina Diouf
TVR 3 sau pe Internet AICI

📺1800 (F) Prometey Dnipro – Voléro Le Cannet (LC runda 4 grupa E etapa 5/6; la Mioveni)

📺1900 (M) Romania – Turcia (CE Sub-20 runda 4 zonală BVA etapa 1/3; la Izvorani)
VIDEO YOUTUBE  și VIDEO FACEBOOK

📺1900 (M) VK Lvi Praga – Greenyard Maasek (LC runda 4 grupa E etapa 5/6)
VIDEO AICI

Sursele video apar, de multe ori, cu câteva minute înaintea meciului respectiv. De obicei, sunt situri prost executate, care urmăresc să livreze cât mai multe reclame. De aia partea video nu merge din prima, ci mai întâi se afișează 5-6 reclame ori în tab separat ori în fereastră separată. Trebuie ceva perseverență, dar ocolește reclamele, nu da clic pe ele. * Des sunt indicate mai multe surse numerotate. Dacă nu merge una, o poți încerca pe următoarea. Dacă merg toate, poți alege una de calitate mai bună sau de limba comentariului dorită. * Unele surse nu merg pe telefoane/tablete. 📺