Un meci senzațional disputat între CSM Lugoj şi Dinamo Bucureşti! În primul set cele…

Un meci senzațional disputat între CSM Lugoj şi Dinamo Bucureşti! În primul set cele două echipe au mers pas la pas pînă la scorul 15-15 dar Dinamo reușește să se desprindă şi cîştigă. Cel de-al doilea set este cîștigat tot de Dinamo, condusă de pe margine de Branko Gajic cu indicații nominale pentru fiecare jucătoare la fiecare punct. În setul 3 fetele de la Lugoj revin în meci şi arată un joc foarte bun, cu atacuri spectaculoase, blocaje bune şi serviciu corect. In acest set junioara Daiana Roman se remarcă cu un serviciu foarte bun şi cu cîteva puncte frumoase realizate în colaborare cu coordonatoarea Lorena Ciocian. Echipa din Lugoj cîștigă setul 3 după o luptă grozavă. Setul 4 debutează rău pentru Dinamo, căpitanul echipei, Alida Marcovici primește cartonaș roşu pentru proteste vehemente în fața arbitrului principal. Lipsită de ajutorul acestei experimentate jucătoare şi cu presiunea existentă Dinamo pierde şi setul 4. În setul decisiv fetele de la Lugoj nu reușesc să se mobilizeze şi să producă o nouă surpriză, astfel pierd setul implicit meciul. Cîteva imagini surprinse în timpul meciului!