Private: #VOLEI #DIVIZIAA1 #VICTORIE 🤍 Voleibaliștii Clubului Universitatea Cluj s-au impus cu scorul de 3…

🏐 #VOLEI #DIVIZIAA1 #VICTORIE 🤍🖤

gave.ro
GAVE.RO Camere de supraveghere

Voleibaliștii Clubului Universitatea Cluj s-au impus cu scorul de 3 la 2 în primul meci din actuala ediție de campionat, în fața formației CSU Știința București. După un prim set câștigat la 16, elevii lui Romeo Lotei au cedat următoarele două seturi la 23 și la 22, pentru ca apoi să-și adjudece setul 4 la și să trimită meciul în „decisiv”, unde s-au impus cu 15-11.

În urma acestei victorii, plus cele 3 puncte din meciul câștigat la masa verde cu CS Știința Explorări Baia Mare, CS Universitatea a acumulat 5 puncte și ocupă locul 2 în clasamentul Diviziei A1.

Când va avea loc următorul turneu și ce a declarat managerul Bogdan Ungureanu citiți 👇