A1F Etapa tur Rezultate (1) :: PRIMUL SET PIERDUT DE BLAJ! * AGROLAND PE…

A1F Etapa 1.7 tur Rezultate (1) :: PRIMUL SET PIERDUT DE BLAJ! * AGROLAND PE TOBOGAN

Dinamo – Agroland 3 – 1 (15-25, 25-20, 25-22, 25-23)
Am crezut că în Cupa RO, scorul de 3–2 din octombrie a fost un accident, dar azi puicuțele de la Agroland au pierdut contra lui Dinamo și mai rău. După setul 1, puteam ghici că revanșa este asigurată, dar au urmat 3 seturi cu răsturnări de scor ca la junioare.
În setul 2, Dinamo a crescut în atac, dar în seturile 3 și 4 ambele echipe au avut un atac foarte slab. A pierdut Agroland, care a făcut mai multe greșeli.
Cea mai bună jucătoare: Adriana Matei ( #12 extremă Dinamo).
Cea mai bună de la Agroland: Teodora Pušić ( #12 libero).
Cea mai bună marcatoare: Maja Burazer ( #13 opusă Dinamo), 18 pct. Tot ea și cele mai multe puncte din blocaj: 5.
Agroland se duce în jos încet încet, iar jucătoarele străine, care au semnat contracte cu clubul, își blestemă ziua în care au nimerit la o echipă fără antrenor…
Iar Andreea Petra (centrală Agroland), care a început excelent anul calendaristic, îl termină într-un mod cam jenant. 🙁

gave.ro
GAVE.RO Camere de supraveghere

CSM București – CSU Belor Galați 3 – 0 (25-15, 25-16, 25-8)
Cum era de așteptat, a fost un meci dezechilibrat, în care una dintre echipe se luptă pentru recorduri negative. Mai toate voleibalistele de la CSMB au trecut de eficiență 50%, ceea ce o fi fost o mare bucurie pentru Salaoru, care n-a mai prins 65% de cînd era om de caracter. Cea mai bună jucătoare și cea mai bună marcatoare: Adina Salaoru ( #2 extremă/opusă CSMB), 15 pct (inclusiv 3 ași). Măcar cu Galații să-și mai amintească și ea ce tare era înainte de a o paradi Darko Arena. 🙂
Cealaltă „dublă campioană“ stînd pe tușă la Blaj 2 ani, Berdilă jr, se chinuie tare cu voleiul: 4 puncte în 3 seturi, și ea paradită tot de marele Darko Arena.

CSM Lugoj – Blabla Blaj 1 – 3 (12-25, 19-25, 25-20!, 23-25)
După primul set se putea întrevedea o catastrofă pentru CSML. Și nici setul 2 nu aducea speranțe. Dar în setul 3, serviciul și blocajul (Daiana Roman) CSML au sporit clar, ceea ce i-a permis tînărului lup, Šegrt, să ia primul set lui Zakoć în 7 etape. Astfel și-a respectat oarecum promisiunea de le pune pe „blăjence“ în dificultate.
Cea mai bună jucătoare și cea mai bună marcatoare: Nina Kocić (opusă CSML), 23 pct, care a fost folosită excesiv. Jumătate din pasele de atac s-au dus la ea.
Cea mai bună jucătoare de la Blaj: Sara Hutinski (centrală).
Cele mai multe puncte din blocaj: Daiana Roman (centrală CSML) și Nina Jakić (centrală CSML), cîte 5.
Un joc bun a făcut și Ioana Baciu (opusă Blaj), dar a jucat numai un set și jumătate.
În schimb, centrala naționalei, Onyejekwe, nu a jucat, și ea paradită fiind de Darko Arena, ceea ce va fi minunat pentru jocurile naționalei de peste o lună.
—–

biciclop.eu

A2F Meciul vedetă | FC Argeș – CSM Tîrgu Mș 0 – 3 (20-25, 12-25, 11-25)
Piteștencele și-au pierdut coordonatoarea chiar înainte de meciul suprem (accidentare) și n-au rezistat echipei în fața căreia nu suflă nimeni în divizia a 2a. FC Argeș se alege cu a 2a înfrîngere, iar CSM Tg Mș termină turul cu zero seturi pierdute! Sînt niște fete foarte talentate la Mureș, dacă reușesc să joace așa de frumos, avînd așa un antrenor.

5 thoughts on “A1F Etapa tur Rezultate (1) :: PRIMUL SET PIERDUT DE BLAJ! * AGROLAND PE…

1. Baciu și Ninkovic au fost introduse pe teren în setul 3 în disperarea lui Zakoc dar fetele nu au reușit să salveze setul!