# Andrea Lakovic Laković** ( #17 opusă FC Argeș), după meciul **Rapid – FC…

# Andrea Lakovic Laković** ( #17 opusă FC Argeș), după meciul **Rapid – FC Ag 0–3**, exclusiv pentru ***Volei România***:

Chiar mi-a plăcut atmosfera pe care am creat-o azi. Primul set l-am controlat total. Într-al 2lea, ele au preluat conducerea, dar am fost foarte mândră că am rămas unite și am revenit și am câștigat setul. Acela a fost momentul meu preferat din jocul de azi. Și într-al 3lea set am deținut controlul. A fost foarte plăcut să jucăm azi. Serviciul a fost bun, recepția și, ceea ce am lucrat mai mult [la antrenamente], controlarea atacantelor. Sper că avem fotografii frumoase de la meciul de azi 😊

**SR:** Funcționați din ce în ce mai bine ca o echipă.

roadelepamantului.ro

**AL:** Așa sper, pentru că muncim mult. Mai avem un meci important sâmbătă și sper să continuăm să jucăm ca azi. Meciul contra Medgidiei a fost bun, Cel contra Clujului de acasă a fost greu, dar am reușit să câștigam. Iar azi a fost o victorie curată.

klap.ro

**SR:** Cum a fost tranziția ta de la centrală la opusă?

**AL:** La început a fost greu, pentru că nu eram obișnuită să joc mingile înalte, dar acum mi-e mult mai comod. Sper să ajut echipa din poziția mea. Până la urmă, mentalitatea mea nu-mi permite să am „NU POT“ în vocabular și sunt acolo ca să joc oricare poziție dorește antrenoarea, opusă sau centrală.

1 thought on “# Andrea Lakovic Laković** ( #17 opusă FC Argeș), după meciul **Rapid – FC…