CUPA CEV 2019 16imi tur :: Rezultate (1) * CLUBURI BĂNOASE DIN EUROPA SECOLULUI 21 NU-S ÎN STARE SĂ FACĂ CE POATE FACE ORICE COPIL: SĂ TRANSMITĂ VIDEO PE INTERNET!

(F) CSM Tîrgoviște – Galatasaray Istanbul 0 – 3 (23-25, 21-25, 24-26)
Spectatori: 1000
Foarte rar scorul a fost egal. În rest, a condus Galatsaray, uneori și la 5-6 pct diferență.
Diferența în ansamblul meciului a fost la atac. Galatasaray a avut un atac intens, iar CSMT unul foarte slab. Sara Klisura ( #1 extremă CSMT) a fost o mare dezamăgire azi, jucînd foarte slab: doar 3 puncte din 22 de atacuri. Dacă ar fi făcut puncte cîte trebuie să facă o extremă serioasă, CSMT ar fi cîștigat măcar un set.
Cea mai bună jucătoare și cea mai bună marcatoare, cum era de așteptat, vedeta naționalei Turciei, Meryem Boz ( #13 opusă Galatasaray), 21 pct, eficiență 41%.
Cea mai bună jucătoare și cea mai bună marcatoare de la CSMT: Tanja Sredić ( #11 centrală), 11 pct.
Returul: 4 dec.

(M) Arcada Galați – Lindemans Aalst 2 – 3 (25-20, 20-25, 25-16, 22-25, 13-15)
Spectatori: 1250 (oare?)
Abia acum observ și eu că Arcada Galați e o echipă și mai anti-românească decît Blabla Blaj! 1250 de români gălățeni au venit la meci ca să vadă cum cei trei români de la echipă au fost umiliți și au fost lăsați să se uite cu jind la teren, niciunuia nepermițîndu-i-se să joace de către antrenorul… român (!) Harabagiu. Rușine, Harabagiule! Și ăluia care e patron la Arcada!
În setul 4 atacul Arcadei a căzut anunțînd probleme la echipa gălățeană. În setul 5 atacul lor și-a revenit, însă setul a fost pierdut din cauza greșelilor neforțate.
Cel mai bun jucător: Marko Bojič ( #5 extremă Arcada), care a jucat doar 3 seturi și jumătate… Tot el a fost cel mai bun marcator al Galaților: 22 pct.
Cel mai bun marcator al partidei: Fredrik Gustavsson ( #5 opus Aalst), 24 pct.
Cei mai mulți ași: Paul Sanderson ( #4 extremă Arcada), 5.
Returul: 5 dec.

Cît despre video… poate în secolul 22!

2 thoughts on “CUPA CEV 2019 16imi tur :: Rezultate (1) * CLUBURI BĂNOASE DIN EUROPA SECOLULUI…