DIVA (M) 2023 Etapa 2.3.1b | Steaua câștigă doar un set în 2 partide pe teren propriu

Pentru locul 1

Steaua București – Arcada Galați NEREGULAMENTAR  1 – 3 (19-25, 15-25, 25-17, 22-25)
Spectatori: 300?

ottobroker.ro

Stelei i-au trebuit 5 seturi pierdute (cu cele 3 de ieri) ca să ajungă la unul câștigat acasă. După scorul convingător al setului 3 de azi ne gândeam că Steaua s-a trezit la luptă. Dar în setul 4 gălățenii au reechilibrat jocul și din a 2a jumătate a setului balanța s-a înclinat ușor în favoarea lor, făcând ca Steaua să rămână cu buzele umflate după cele 2 meciuri pe teren propriu.
Arcada a câștigat azi pe seama unui blocaj mai bun. Scorul blocajelor punctate: 8-15.
Panarama de statistician de la Steaua n-a încărcat fișa statistică nici azi. Cam ia banii de pomană.

Cel mai bun jucător, cel mai bun marcator și cel mai eficient atac: Alexandru Rață (#13 opus Arcada), 23p, 57%
Cel mai bun de la Steaua și cea mai bună recepție: Jan Pokeršnik (#19 extremă), 18p, 50%
Cel mai slab jucător: Marius Iftime (#9 extremă Steaua)