DIVA (M) T2 | MECIUL TURNEULUI, SETUL CAMPIONATULUI * ZALĂU FĂRĂ OPUS * CLONELE LUI TARȚĂ * STEAUA JOACĂ TOTUȘI * STANCULE, DE CE PIERZI SETURILE 1?

SCM U Craiova – Zalău 113 3 – 0 (25-18, 39-37, 25-18)

După un prim set pierdut de zălăuani din cauza greșelilor neforțate, a venit setul cu scor spectaculos. Zalău 113 a început foarte bine (2-8, 10-15), dar la 14-18 craiovenii au făcut 5 pct la rând și s-a anulat startul bun de set al oaspeților. De la 22-22 a început lupta dură. Craiovenii au avut 8 mingi de set, iar zălăuanii 7. În setul de 43 min a fost și ceva dramă puțin după min 30 al înregistrării.

Cel mai bun jucător și cel mai eficient atac: Laurențiu Lică (#11 opus SCMU), 20p, 76%
Cel mai bun de la Zalău 113: Andrei Mihălescu (#5 extremă), 20p, 72%
Cei mai buni marcatori: Laurențiu Lică și Andrei Mihălescu
Cei mai slabi jucători: Egor Popov (#7 opus Zalău) și Mihai Tarță (#1 opus Zalău), doi opuși care fac împreună 7 pct într-un meci cât 4 seturi?… Și eficiență pe la 25%? Sigur au fost angajați în cunoștință de cauză?

Oricum, dacă ne luăm după statistica de pe dataproject.com (play by play) Tarță a fost singurul jucător de la Zalău 113 și și-a adus clonele! Numai Tarțe au jucat. Ba chiar la un moment dat iese Tarță și intră Tarță! 🤣
——

De la Steaua au circulat informații false. Se pare că nu au fost găsiți infectați 10 jucători, ci 10 persoane din toată trupa, inclusiv antrenorul Oancea. Cu 7 jucători valizi, Steaua cea cu handicap a jucat și chiar a câștigat primul set în fața marii Arcade. Cică niște indivizi din lumea pariurilor s-au sesizat că Arcada cam pierde seturile 1 într-un mod cam dubios. Stancule, știi ceva? 😉