CCEV (F) 16imi retur | Blabla Blaj trece ușor de maghiare * Blăjenii mândri de străinele lor

Blabla Blaj – Vasas Óbuda Budapesta 3 – 0 (25-19, 25-18, 25-21)
Spectatori: Limbosu crăcănat și alți 4 nenorociți.

În meciul disputat la Sibiu, Blabla Blaj nu a avut opoziție decât la începuturile de seturi. În fața unei echipe destul de slabe, calificarea gazdelor a fost pecetluită după al 2lea set câștigat, dar abia de la jumătatea setului 3 au apucat să joace și româncuțele. Un zăpăcit de blăjean comenta la videoul meciului că blăjenii sunt mândri că au așa echipă. Da, românii lui Limbosu sunt mândri de străinele care se perfecționează pe bani românești! Câtă prostie!

Cea mai bună jucătoare și cel mai eficient atac: Jovana Kocić (#12 centrală Blabla), 11p, 73%
Cea mai bună de la Vasas: Maria Žernovič (#6 extremă), 7p, 41%
Cea mai bună marcatoare și cea mai bună recepție: Olga Strantzali (#6 extremă Blabla), 12p, 45%
Cea mai slabă jucătoare: Adrienn Vezsenyi (#1 opusă Vasas), 2p! O opusă suprarealistă: realizează 2p în tot meciul și pierde 4p, bilanț minus 2p! 😊

În tur: 3–1. Punctaj cumulat: 6–0. Blabla Blaj se califică în 8imi, unde va juca contra PAOK Salonic. Dacă ajunge în sferturi, Blabla îi poate întâlni pe prietenii lui Limbosu de la Voléro Le Cannet.

Gogo! Nu ți se strepezesc cavitatea bucală și laringele când le pomenești așa de des la microfon pe străinele lui Limbosu? Tu ai în tine ceva sânge de român? Sau te simți mai bine ca pupinc?