Georgiana Faleș (#12 centrală Știința Bc), după meciul Știința – CSU Belor Gl 3–2, exclusiv

A fost un meci destul de încărcat, probabil frumos de privit, cu luptă și tot ce trebuie, dar destul de dificil de trăit. Noi veneam după un meci rău împotriva Blajului.

SR: Setul 2?

GF: Noi am stat mai bine pe faza de construcție, ele mai bine pe serviciu. Se pare că ele au avut câștig de cauză. Noi am greșit prea multe servicii la rând la final de set, din păcate. Cred că era setul nostru dacă nu le-am fi greșit.

SR: Setul 5?

biciclop.eu

GF: În setul 5 am fost mai hotărâte, am servit mai bine, ne-am apărat mai bine (blocaj – apărare).

SR: Cum au izbucnit scânteile?

GF: Din cauza sau datorită arbitrajului 😂 Nu am ce detalii să dau că eu eram pe margine, deci de auzit nu am auzit, de văzut m-am chinuit mai mult să-mi dau seama. Noi zicem că a fost clar. Ei probabil cred la fel, dar numai fetele de la blocaj știu cu siguranță. Doar că ele sunt de la Galați…